| NutzuStef a întrebat:

Buna ziua ma intereseaza un program care sa pot vedea ce scriu angajatii mei (messenger, site-uri pe care intra) de ceva timp nu prea mai am incredere.multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un server de retea prin care trec toate conexiunile acest lucru este simplu de realizat, nu ai nevoie de keylogger ci doar de o aplicatie de network management. Totusi, ai nevoie de un specialist sa o instaleze.

Ai grija ca e ilegal, chiar daca firma este a ta nu ai dreptul sa invadezi intimitatea angajatilor. Ca sa fi acoperit trebuie sa existe o clauza in contract care spune ca angajatii nu au dreptul sub nici o forma sa foloseasca calculatoarele in scopuri personale sau o atentionare care sa spuna ca traficul pe internet este supravegheat. Alfel risti un proces pe care nu ai sanse sa-l castigi in instanta.

Daca esti doar un tip care vrea sa-si supravegheze prietena dar a bagat-o p-asta cu firma poti lua cateva keylogere si incearca-le pana cand gasesti unul care nu va fi detectat de catre antivirus sau pur si simplu gaseste unul care se poate instala si va intra la exceptii, astfel antivirusul il va ignora pur si simplu. Desi e mult mai simplu sa te desparti de ea, vei afla multe lucruri pe care ti-ai fi dorit sa nu le afli niciodata. Uneori e de preferat sa alegi ignoranta, in viata (chiar si atunci cand vine vorba de angajati).

| NutzuStef explică (pentru anonim_4396):

Sunt toti de acord sa ii monitorizez e vb de firma si nu au voie sa dea informatii personale pe skyoe sau messenger de asta voiam. e buna si asta cu serverul.multumesc mult

Răspuns utilizator avertizat