| Petrea_Boss_1996 a întrebat:

Bună ziua,
Mi-am cumpărat o periuta de dinti electrica, dar vreo 3 luni nu o pot folosi, din cauza ca am aparat dentar.
Intrebarea mea este următoarea: durata asta de inactivitate afectează cumva bateria ( periuta este in cutie sigilata) sa-i scada din viata sau sa reziste mai puțin?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce tu o iei direct de pe linia de fabricație? Sta luni de zile prim depozite pana e vanduta si nu pateste nimic. Nu o sa pățească nici 3 luni

| sierra1 a răspuns:

Acumulator sau baterie (normală)

| Petrea_Boss_1996 explică (pentru sierra1):

Acumulator

| sierra1 a răspuns (pentru Petrea_Boss_1996):

Fă-i un ciclu măcar lunar

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca erai fata...

| Panamax a răspuns:

Se poate folosi si cu aparat dentar.
https://www.youtube.com/watch?v=p1gf-nY7Zro