| GlodoreanuCristinel a întrebat:

Nepotul meu a varsat apa pe televizor si cand l-am deschis am vazut culori diferite in cateva parti ale ecranului. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Well asta e. Eventual incearca sa il vinzi pentru piese, sau sa schimbi ecranul, dar nu cred ca merita a doua. Iesi mai bine cu unul nou.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Este televizor cu tub? Sau este led? Daca este led atunci trebuie schimbat displayul, apa a afectat lămpile care alimenteaza ecranul.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuia sa-l stergi imediat si sa nu-l mai bagi in priza, pana nu vine un specialist sa se asigure ca nu mai este fir de apa pe nicaieri... din pacate, te-ai grabit si uite ca era deja apa infiltrata.
Nu prea poti face nimic acum. Te uiti la el cum il ai, iar pe viitor, ii dai nepotului apa, doar in bucatarie.

| GlodoreanuCristinel explică (pentru Violleta2022):

In primul rand fii mai politicoasa si ai grija cu cine vorbesti. Nepotul meu nu mi-a spus ca a dat apa pe televizor, apa deja se infiltrase cand am ajuns in camera. Daca tu esti ghicitoare in viitor trebuia sa imi spui ca era apa. Nu iti mai da crampe de vedeta fetiţo

| Violleta2022 a răspuns (pentru GlodoreanuCristinel):

Imi pare rau pentru tine, daca te deranjeaza adevarul, pe care ti l-am spus.
Faptul ca ai un nepot obraznic care face prostii si le ascunde, nu ma face pe mine nepoliticoasa, ci pe tine, care esti incapabil sa intelegi ca nu-i vina mea, ci a nepotului si pe el trebuie sa-ti versi frustrare si supararea.
Ai facut 2 greseli mari, care au dus la pierderea televizorului:
- ai dat unui copil un pahar cu apa si nu l-ai supravegheat
- ai pornit televizorul, cand nu trebuia, putand sa fie "pus la uscat" de un specialist si sa functioneze f bine, acum.

PS Nu sunt fetita, sunt femeie in toata firea!

| Wr3nch a răspuns:

E cam gata, trebuia sa nu il deschizi si sa il lasi macar 2 zile sa se usuce.

| GlodoreanuCristinel explică (pentru Wr3nch):

Nu am avut cum sa stiu, el nu mi-a spus( probabil ca a uitat) şi cand l-am deschis erau culorile diferite in anumite parti ale ecranului. Dupa aceea l-am intrebat si mi-a zis

| GlodoreanuCristinel explică (pentru Wr3nch):

Dar are ceva daca nu ma deranjeaza si il tin deschis mai departe?

| Wr3nch a răspuns (pentru GlodoreanuCristinel):

Depinde cand a turnat apa pe el. As zice sa il lasi sa se uste un pic ca sa nu se strice mai tare. Macar o zi-doua.

| GlodoreanuCristinel explică (pentru Wr3nch):

Bine. Multumesc de raspuns si pentru ca ai fost politicos! O zi buna!

| Wr3nch a răspuns (pentru GlodoreanuCristinel):

Well asta e. Eventual incearca sa il vinzi pentru piese, sau sa schimbi ecranul, dar nu cred ca merita a doua. Iesi mai bine cu unul nou.