| admiral808 a întrebat:

Problema mea este urmatoarea: am un laptop Presario Compaq CQ58-140SQ si dupa ce am schimbat windows-ul(windows7) si am instalat toate driverele nu imi merge sunetul decat daca ii dau restart, am instalat toate driverele audio posibile si tot la fel, din nou am schimbat windows-ul si tot la fel am incercat diverse drivere audio si la fel face, daca il inchid si apoi il deschid nu merge sunetul dar daca ii dau restart merge.Cand intru in control panel la sond and hardware scrie asa -realtek HDMI output ATI HDMI audio-Not Plugged in- SPEAKERS- HIGH definition audio device-Not Plugged in.Va rog mult ajutati-ma! dau funda.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Verifica in bios daca treaba este ok. Adica daca acolo este pe enable sau pe disable la audio. Ori atunci sistemu de operare care l-ai instalat este busit de prima data. Si te sfatuiesc sa instalezi altul

| admiral808 explică (pentru itsoft):

Am intrat in bios dar nu vad nimic de audio, zi-mi te rog sectiunile in care trebuie sa intru in bios.

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Drivarele lei instalat direct dupa sitesu oficial sau nu?

http://support.hp.com/......94/drivers

| admiral808 explică (pentru itsoft):

Le-am instalat de pe site-ul asta care ai postat aici si degeaba.