| Numeutilizatorv2 a întrebat:

Recent am inceput sa desenez manga. Dupa ce am terminat de tusat, am decis sa scanez imaginea in laptop. Am editat-o punand text in bulele de dialog(cu aplicatia Krita) si adaugand puncte negre(metoda de,,colorare alb-negru") tot cu aceeasi aplicatie. Am decis apoi sa printez imginea, moment in care am avut o surpriza. In loc de a avea o poza alb-negru, totul era roz. Pe langa asta erau niste dungi pe toata hartia (galbene,rosii,etc). Am crezut ca nu mai am tus negru, asa ca am cumparat un nou cartus,special pentru imprimanta mea. Am copiat cateva documente, totul a fost ok. Am decis sa printez acea imagine. Dar acum nu era roz, ci mov. Am reprintat-o, din nou roz. A treia oara, deja jumatate din pagina era rosie. De ce se intampla asa? Tin sa mentionez ca in toate cazurile am avut acele dungi pe pagina.

2 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Nu cunosti pe cineva care are imprimanta? Daca stii pe cineva, du-te la persoana respectiva si o rogi frumos sa-ti printeze imaginea si vezi daca se intampla la fel. Daca reuseste sa o printeze inseamna ca e o problema la imprimanta ta.

| Numeutilizatorv2 explică:

Este posibil ca imaginea sa fie corupta? Pana la urma in laptop o vad exact cum am eu nevoie...