| limbricu a întrebat:

Se poate inscriptiona pe calculator,un disc,cu capacitatea de stocare de 8, 5gb?
Este citit acest disc, de dvd player Philips?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Cu siguranta merge sa faci un disc. Ai nevoie de un program bun de ardere, gen Nero si de un dvd-writer. In privinta playerului nu vad de ce nu ti-ar citi discul, daca acesta este facut corect

| limbricu explică (pentru BogdanBz):

Multe multumiri pentru raspuns,, si ma scuzati ca va mai deranjez cu o intrebare.Se poate inscriptiona cu dvd -writer, cu, care se inscriptioneaza disc de 4, 7gb, sau trebuie altfel de dvd -writer? Sanatate maxima, va doresc.

| JackR a răspuns:

Depinde de unitatea de scriere. Uita-te in specificatiile pentru ea si vezi daca stie DL (dual layer). Altfel softul, indiferent care, nu te ajuta prea mult.