| MichaelKinGzZz a întrebat:

Bună ziua / seara TPU. Am descoperit că de la o actualizare de securitate probabil pentru Android (Pacthu din 1 Septembrie) La un interval de timp îmi deschide automat o aplicație numită SPONSOR. Și odată cu aplicația asta îmi apar și niște reclame. Și vreau să știu dacă sunt un caz izolat sauuu dacă e un virussss sauuu cum să scap de asta deoarece e deranjant. Mulțumesc anticipat

8 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Da este un virus. Recomandarea mea este sa dezinstalezi acea aplicatie si sa-ti ei un antivirus.
Bafta!

| MichaelKinGzZz explică (pentru Vl4dootz):

Habar nu am ce aplicație să fie sincer. Eu pe telefon nu prea folosesc altceva decât aplicați pentru socializare (Whap, Mess, FaceBook, Twitter, VR, Snap) am încercat cu Antivirusu dar nu a funcționat în idea în care nu a găsit nimic

| Vl4dootz a răspuns (pentru MichaelKinGzZz):

Este o aplicatie adware din momentul ce se deschde singur automat. Ce dispozitiv deti?

| MichaelKinGzZz explică (pentru Vl4dootz):

S7 Edge

| Vl4dootz a răspuns (pentru MichaelKinGzZz):

Revino la setarile din fabrica asta ar trebui sa rezolve problema

| MichaelKinGzZz explică:

Adică te referi să îi resetez Softu* la versiunea din fabrică?

| MichaelKinGzZz explică (pentru Vl4dootz):

Welll... sunt un geniu cred. am așteptat să vină iar Pop-Up Aplicație Sponsor aia. vrut să testez dacă are date nume sau ceva în setări și aparent era legat de o altă aplicație. Deci presupunând că am șters aplicația "Mamă" am scăpat și de Sponsor Pop-Up. GG laughing

| Vl4dootz a răspuns (pentru MichaelKinGzZz):

Sa inteleg ca ai rezolvat problema.