| RaducuCamelia a întrebat:

stie cineva cum mama naibii imi fac si eu setarile pentru a avea wireless la un ruter de la rds-rcs stiind ca nu am calculator sau laptop ma gandesc ca pot cumva de pe tableta ( SAMSUNG GALAXY TAB A), dar stie cineva CUM? Modemul este HUAWEI EchoLife HG865, aaa si inca ceva, am sunat la rds si mi-a spus ceva de o interfată, adică?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Adica interfata routerului! Ca are si el o interfata unde se fac setarile alea de le vrei tu, logic!
Te duci cu routerul la un service sau prieten care are calculator, simplu!

| KillaNoFilla a răspuns:

Setarile se fac dupa te conectezi la router.
Cred ca poti doar cu cablu usb in cazul tau.

Trebuie sa fie parola pe router, care o introduci cand dai sa te conectezi pe tableta(Wi-Fi).

| MedRex a răspuns:

Modemul nu e router, nu îți dă wireless. La modemul acesta trebuie să bagi un router de la care să îți faci rețeaua.
Știu că am și eu unul acasă.

| suntserios a răspuns (pentru MedRex):

Eee hai, cum sa nu iti dea modemul wireless.