| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

sursa njoy 650 pfc activ 80 plus gold 650w este compatibila cu placa de baza p8h61-m lx2 r2.0,ma refer la mufe multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100%. Mai toate placile de circa 10-15 ani au aceeasi alimentare compatibila, ATX.

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru Salontanul):

Inca ceva, am vazut ca sursa are 2 cabluri de alimentare la placa video pe care il introduc in placa video, ca e unu cu mai multe fire cu 6 pini si unu cu mai putine fire tot cu 6 pini multumesc

| Salontanul a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Nu. Este un fir pentru placa video si un fir pentru alimentarea procesorului. Vezi unde scrie "Conectorul de alimentare de 12v pentru procesor". http://bit.ly/2GsOKq3 Se aseamana putin. Multumesc si eu!

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru Salontanul):

Multumesc

| Salontanul a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Multumesc si eu!