| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

Știe cineva cum subliniez DOAR majusculele dintr-un document în Word?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-i dom'le fundă și un "merci" călduros lui flori-de-mai că ți-a spus EXACT ce trebuie să faci!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă și vezi dacă reușești așa ↓
http://www.datanumen.com/......-document/
Daca ai reuși să le găsești, urmând pașii de mai sus, ți-ar mai rămâne doar să le subliniezi.

| NLS a răspuns:

Nu e tocmai ușor, trebuie sa creezi un macro cu comenzi VBA, deci, programare.

Uite ceva asemănător, doar ca e vorba despre cuvinte scrise cu uppercase, nu litere.

https://answers.microsoft.com/......bba00a00c0

| Marjanovic_Alexandru_1998 explică (pentru NLS):

Da, am văzut acolo. Pe site-ul ăsta se pune problema să sublinieze tot ce înseamnă majusculă în afară de litera de început a fiecărei propoziții, dar ideea e că pe mine nu mă interesează asta, ci DOAR să-mi sublinieze tot ce înseamnă majusculă.

| StruțulSuprem a răspuns:

Fiecare la rand.
Apropo... draguta foc poza de profil.