| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Acum 7 ani mi-am cumparat o imprimanta.(se numeste EPSON stylus dx4450) Atunci in cateva zile iam consumat cartusele, si abia azi miam cumparat 5 cartuse noi negre. Dar am o problema am pus prima data un cartus negru si am pornit imprimanta se aprinde se aude ceva zgomote si am un beculet cu foaie si unu cu un strop de cerneala iar la strop se aprinde un beculet rosu.tin sa mentionez ca nu sunt cartuse originale dar sunt pt acest model. dupa am pus 4 negre in fiecare loc si beculetul arata la fel driverul lam luat de pe net am deacarcat ceva drivere lam instalat dar nu merg nici acelea sa printeze.dau funda celui care o sa ma ajute cu aceasta problema. Am nevoie urgent. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Se poate sa nu ii convina ca nu sunt originale cartusele, daca mai are si sistem din acela cu cip pe cartus, s-ar putea sa nu vrea sa mearga pana nu iei originale, sau e uscata si infundata si nu vrea sa isi dea drumu, deci eu zic sa te duci la un service.

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Ce a fost pana la urma? happy