| AndreiNaie a întrebat:

Buna ziua TPU. Am aprins dimineata asta calculatorul si nu a mai mers, se aprindea (fara sa dea semnal la monitor) 2-3sec si se stingea (cand l-am stins seara nu am avut nici un fel de problema inainte a pornit normal, l-am stins normal)bun, nu aveam nici o idee ce ar putea sa aiba, l-am desfacut am scos mufele din placa de baza, ramii, hdd, le-am bagat la loc, s-a aprins dar monitorul tot nu a primit nici un fel de semnal, am resetat biosul, am pus alta placa video, am incercat si placa integrata la fel. Hdd stiu sigur ca functioneaza, am boxele bagate dar nu aud sunetul de pornire daca il las mai mult. Nici in momentul asta nu stiam ce are. Pana la urma am scos ramii, am pornit pc (semnal la monitor 0) si cand observ ca nu scoate sunetul pentru lipsa memoriilor. Ajuta-ti-ma va rog ca nu imi pot da seama ce are. P.S.: 2 condensatori au capetele putin umflate. Acum am observat dar daca sunt arsi nu ar trebui sa nu se mai aprinda deloc?!

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Incearca cu o alta sursa daca problema persista ar putea fi placa de baza mai ales ca sunt condensatorii sunt putin umflati

| AndreiNaie explică (pentru SouLIce):

Incercat. Si da mi-am cam dat seama ca e placa de baza