| mariusmac85 a întrebat:

Bună ziua TPU
Am o întrebare
Odată ce un fișier video a fost uploadat/încărcat pe site de videoclipuri,spre ex Youtube,îl pot șterge din dispozitiv(fie el pc,laptop, smartphone, tabletă etc) înainte să fie procesat pe site sau trebuie așteptată procesarea videoclipului?
Vă mulțumesc mult!
O zi binecuvântată vă doresc!
Post cu folos în Postul Mare Al Învierii Domnului nostru Iisus Hristos
Dau fundă celui mai concret răspuns
PS: Ar fi bine daca ar fi careva pe aci, care ar lucra la Google pe secțiunea Youtube

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca incarci un visier video, intai se face convertirea in format in care se stocheaza filmul pe server.
Doar dupa convertire iti apare pe ecran si poti alege publicarea (sau stergerea) lui.
Ulterior, videoclipul va putea fi sters oricand de catre tine sau de catre admini (in caz de probleme ce incalca regulamentul site-ului sau legislatia).

| mariusmac85 explică (pentru Bula):

Buna ziua @Bula
Multumesc stiu, asa este

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il poti sterge oricand. Dar care-i legatura cu postul?

| mariusmac85 explică (pentru darrio2007):

Buna ziua! La ce te referi @darrio2007?

| Kreisegger a răspuns:

Videoclipul se poate sterge absolut oricand, nu ai un timer sau ceva ce te va impiedica.
Cat timp, este videolcipul postat de tine de pe canalul tau poti sa faci ce vrei cu el.

| mariusmac85 explică (pentru Kreisegger):

Buna ziua! Multumesc Eu la partea cu procesatul ma refer,odata ce arata ca este procesat, daca in timpul procesarii sterg videoclipul din dispozitiv, poate sa imi dea eroare incarcare? Indiferent daca este acceptat sau nu, la asta ma refer, nu ma refer la Copyright

| UsualBoy a răspuns:

Trebuie să aștepți procesarea videoclipului întrucât există posibilitatea ca acel videoclip să nu fie acceptat de administrator. După ce vei avea confirmată procesarea video-ului, îl poți șterge. Eu unul, așa aș proceda!winking

| mariusmac85 explică (pentru UsualBoy):

Buna ziua! Multumesc @Usualboy
Stiu, dar vreau sa zic ca odata ce a fost incarcat, procesarea nu are treaba nu incarcatul nu?