| Hellboy96 a întrebat:

TPU. Am o intrebare pe care as dori sa vi-o adresez. As vrea sa cumpar un router de la eMAG de aproximativ 600 de lei. As vrea sa intreb: trebuie sa platesc lunar sau doar platesc cand il cumpar si gata? Si as vrea sa intreb si cam cu cati mbps ar merge?

Răspuns Câştigător
| RealTake a răspuns:

Referitor la problema ta iti pot spune doar ca nu e o idee geniala sa comanzi router de pe Emag..De ce spun asta? Pretul e si pentru livrare si pentru produs peste 600 lei si in al doilea rand e mai acceptabil sa il cumperi tu personal din magazin autorizat (Altex..Flanco..Media Galaxy) mi se pare personal prea mult cat vrei sa dai pe un router..viteza lui normala depinde de modelul ales.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Platesti o singura data daca nu il iei in rate. Daca routerul se afla printre astea, e si mai bine: http://bit.ly/2Tzsp0A Ai in partea stanga "cam cu cati mbps ar merge". Dar o sa fie influentata chestia de: Providerul tau de net, daca semnalul oferit de acesta e ok la tine (daca nu sunt pierderi), cablul respectiv, adsl, coaxial, fibra etc., distanta fata de router, canalele, setarile facute, firmware-ul, dispozitivul pe care il utilizezi, frecventa 2.4 sau 5 ghz (ti-am selectat acolo dual band) etc. 600 de ron e un pic cam "multicel" dar e ok. Vezi ce internet ai, sa ti se potriveasca (sa nu ai coaxial pana in casa si tu sa-ti iei un RJ45)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Platesti cand il cumperi si gata. Apoi trebuie sa iti faci abonament la internet pentru a avea semnal pentru a-l ruta. Abonamentul il platesti lunar. Viteza difera in functie de abonament, iti alegi un abonament si vezi acolo care este viteza garantata (cea maxima e rar atinsa)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic, dacă nu alegi sa îți faci credit sau nu folosești un card de cumpărături, vei plăti tot prețul când îl cumperi.

Cât despre viteza, scrie la specificatiile lui, nu putem noi ghici ce vrei sa cumperi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Luca-Pufu_Alexandru_1994):

Stii ca poti sa tii se suspende contul, din cauza postarilor de acest gen?

| Hellboy96 explică (pentru Violleta2022):

Nu imi pasa