| Iuxel a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema cu placa mea video de curand am aflat ca un ventilator de al meu la placa video se aude cam gajîit praf nu prea are, oare care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Dai jos placa, o cureti bine prin aspirare si suflare, iar apoi o ungi cu o picatura de ulei de mecanisme fine(masini de cusut).
(Este 5 lei uleiul la magazinele Total Casa, sau peste 10 lei la Dedeman. Mai gasesti si in piata la rusi.) Bine este sa folosesti pipeta ca sa nu pui mai mult de o picatura pentru ca sa nu atingi circuitele.