| anonim_4396 a întrebat:

Bună Ziua, TPU! Am o problema cu televizoru -_- Când il bag in priza se aude un bâzâit ceva de genu " zzzââ" si cand apăs de mai multe ori sa il aprind incepe să faca mai urat, ceva de genu ca un motor. Stiti cum as putea sa il repar sau il duc la un reparator? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ars finalul de linii sau traful de linii de aceea bîzîie, dul la un electronist sa i schimbe finalul sau traful, si condensatorii uscati din sursă, si o sa te mai țina televizorul vreo 5 - 10 ani daca tubul este bun. Ce maca e televizorul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! În primul rînd ce televizor ai, din acela vechi cu tub? Sau Lcd led? Ce marca e tv ul?

| JackR a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aveai mai mult umor, pe unde l-ai pierdut?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vechi, cu tub

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă ai reparat tv ul? Ce a avut?

| JackR a răspuns:

Daca facea "zzbrrrr", mai exista o sansa, dar daca face "zzzââ" e terminat!

| ionutborcea a răspuns:

Eu cred că e arsă tripla s-au firul de alimentare a tv-ului s-au în cel mai rău caz placa audio-video daca a ars ea îți recomand ă îți ei 1 tv nou încearca o altă triplă succes fundă?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ionutborcea):

Dacca nu stii de ce te bagi sa scrii tîmpenii pe care vrei fundă, auzi la el s-a ars tripla, habar nu ai.

| ionutborcea a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

*** zii mersi că am încercat să te ajut măcar poate asta era problema