| AndreiViper a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am si eu o problema, nu stiu de ce al doilea monitor nu primesc nici o imagine dar pc mil recunoaste ca e conectat ca il vad la (setari afisare si la nVIDIA control panel)?
Monitorul este conectat la un RTX 2060 printr-un adaptor de la displayport la dvi, monitorul merge n-are nici o problema sa zici ca e dus display-ul ca cand il aprind imi apare logo-ul de la marca lui si dupa black screen.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca in nVidia Control Panel se recunoaste tipul acelui monitor, atunci trebuie sa activezi iesirea video si pe acel monitor, DAR sa alegi o rezolutie suportata de monitor (mai ales daca este un monitor cu rezolutie mai mica decat cel a primului display)!

| Andresso a răspuns:

Trebuie sa umbli din windows la display settings si sa ai "multiple displays" activat, cauta pe google gasesti orice daca stii putina engleza macar.