| AgapeAlex665 a întrebat:

Bună ziua TPU! Am și eu o problemă. Recent am vărsat puțin superglue pe ecranul LCD al laptopului.
Întrebarea mea este dacă pot îndepărta aceste urme cu soluție anticalcar sau trebuie folosit altceva?
Fundă celui mai bun răspuns!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Superglue ti se pare a fi calcar, de vorbesti de solutie anticalcar? Cum drk ai ajuns cu el pe ecranul laptopului? Nu cred sa se mai curete cu nimic.

| AgapeAlex665 explică (pentru darrio2007):

Păi am lipit rama monitorului că se rupesese puțin și din greșeală am dat pe el. Chiar nu mai pot face nimic?

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu mai poti face nimic!

| alex15ccc a răspuns:

Orice diluant suficient de concentrat sa dizolva Superglue va dizolva si plasticul din monitor, deci mai bine nu umbli si lasi pata asa cum e.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Superglue iese cu acetona asta daca il ai pe mana pentru ecran nu stiu