| DarkAngel891989 a întrebat:

Tpu.Am si eu un notebook Acer e15 i5 4210m 2. 6ghz cu Turbo Boost urca pana la 3. 2GHz nVIDIA geforce 840m 4 gb rami dd3l, placa video 2 gb, hard 1 terra. Vreau sa mai adaug o placuta de 8 gb de rami ddr3l Kingstom si nu stiu daca va suporta notebook-ul sau se va arde procesorul.Astept si eu o parere din partea voastra.

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Ai un specialist in apropiere? Macar cauta pe site-ul producatorului de laptop ce placute sunt compatibile si daca modelul tau poate face fata.
Cumpara si un cooler in caz ca nu folosesti deza unul(extern ma refer)

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu se arde nici un procesor daca memoria e compatibila.

| DarkAngel891989 explică (pentru sltlp):

Oare daca voi cumpara placuta aceea de rami de 8 Gb Kingstom ddr3L se va potrivi cu cea din laptop? nu stiu cum se numeste placuta aceea de rami din laptop ca nu l-am desfacut ca inca mai am garantie la el...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce s ar arde procesorul? oricum placa de baza are o limita maxima de ram acceptata

| DarkAngel891989 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi.Din pacate nu va pot da la toti funda dar in schimb aveti respectele mele.