| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Buna ziua TPU, am un pc un procesor AMD 3.80 Ghz 8 gb ddr3 ram 250 gb ssd o placa video Amd Radeon HD8370 HD integrata as vrea sa adaug o alta placa video si pe asta sa o deconetez, s-ar putea face?

4 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Da, poți să dezactivezi chipsetul grafic integrat din bios-ul plăcii de bază.
Despre ce placă de bază este vorba?

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru GPA):

Nu stiu sa spun exact știu ca este Lenovo drr 3 cu Amd Radeon HD8370 HD integrat

| Balalau95 a răspuns:

In teorie nu trebuie sa faci nimic, odata connectata noua placa video v-a invalida automat pe cea integrata
in practica, daca nu merge, poti sa te duci in bios si sa o dezactivezi pe aia integrata

| vali5 a răspuns:

Da poti face asta dar conteaza ce fel de placa si ce fel de slot pci express ai pe placa de baza