| anonim_4396 a întrebat:

TPU! As vrea o noua placa video pentru calculatorul meu insa nu stiu daca o sa imi incapa una din placile respective in carcasa. Mentionez ca este o carcasa Corsair Carbide 400R, iar eu vreau sa achizitionez o placa Zotac GeForce GTX 970 Amp Omega Core de 4 GB sau o placa Gigabyte GeForce GTX 970 Gaming G1 tot de 4 GB. Dau funda. Astept raspunsurile dumneavoastra

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

La zotac nu am gasit specificatii, dar la gigabyte da. Aparent carcasa ta suporta placi video de maxim 316mm lungime. Gigabyte-ul are 299.