| TheDarkCristi a întrebat:

Buna ziua TPU, de curand am cumparat un filtru de acvariu Eheim 250 classic si cand l-am deschis am avut o surpriza, acele 'pietre' speciale pentru filtru au disparut... aveti idee de unde pot face rost de ele? Cei de la HornBach nu au vrut sa ma ajute...

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In caz ca o marfa comandata postal sau prin curier soseste incomplet, ai dreptul sa-l returnezi in 15 zile la vanzator.

In alta idee, acele "pietricele minune" pot fi inlocuite cu pietre obisnuite de rau, rotunde, cu marime de cca 5 mm.winking

| TheDarkCristi explică (pentru Bula):

Am luat din magazin iar cand am fost au refuzat, oricum mersi pentru raspuns!

| Bula a răspuns (pentru TheDarkCristi):

Si la magazine fizice e valabil returnarea in 15 zile.
Daca cei de la magazin te refuza, cheama-l pe proprietarul /seful magazinului.
Daca nici in continuare nu vor sa rezolve, poti apela la OPC (protectia consumatorului).