| VladPetcu a întrebat:

Buna ziua TPU!
Eu am un Laptop Dell Latitude E 6400 si am si cititor de amprente.
Am windows 7 si as dori sa stiu cum imi pot inregistra amprenta pentru a nu mai trebuii sa pun parola cand intru pe partitie.
Cine ma ajuta funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. instalezi toate driverele laptopului pentru win 7. Vezi daca ai 32/64 bit, mare atentie!
2. verifica daca s-a instalat si driverul pentru cititorul de amprente.
3. cauta si aplciatia pe net, daca este una separata, eu stiu de la HP ca odata ce citeste ceva, se deschide automat aplicatia.
3. eu te-as sfatui sa NU pui amprenta si nu folosesti sistemul. Daca se strica, ai pus-o! Ai optiuni in bios de securizare destule!