| Fjordneddey a întrebat:

Buna ziua TPU!
Intampin o problema cand incerc sa ma conectez la un cont Google mai vechi. Dupa ce introduc parola mi se solicita sa introduc codul primit pe vechiul meu numar de telefon. Am incercat sa bag cartela cu numarul de telefon respectiv in telefon dar robotul imi spune: "numar incorect".

Ce as putea face pentru a-mi recupera contul in acest caz?
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Sa vezi daca numarul de telefon este liber si sa faci abonament pe el, altfel nu vad cum ai sa reusesti.

| alisa201921 a răspuns:

Am și eu problema asta din păcate. nu prea îl poți recupera decât sa suni pe acel număr să vezi dacă aparține cuiva și sa ii ceri acel cod sau cum a zis RaduRobertRo

| T3PdAe a răspuns:

Ai putea sa-l recuperezi daca aveai un cont de back-up setat pe acel gmail la crearea lui.