| Bogdan_Arhip_1980 a întrebat:

Buna ziua TPU, o simpla intrebare am. Am un laptop Asus pe care l-am inregistrat pe site-ul Asus. Intrebarea este cum gasesc specificatiile laptopului se site-ul Asus?

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Exemplu: daca ai cumparat un ASUS 15.6'' VivoBook S15 S510UF, iei terminatia S510UF, o pui pe internet si te trimite pe site-ul oficial ASUS la laptopul pe care l-ai luat.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe carcasa ar trebui sa ai o eticheta cu niste date tehnice (sau macar cu modelul laptopului).
Nu e suficient sa scrie Asus, ci si seria din care face parte, ca sa poti gasi detalii pe site-ul oficial sau cel al furnizorilor etc.

| Bogdan_Arhip_1980 explică (pentru dannyel86):

Știu ce zici, laptopul e înregistrat dar nu găsesc specificațiile nicăieri pe site pentru că diferă specificațiile de pe eMAG cu cele reale.

| dannyel86 a răspuns (pentru Bogdan_Arhip_1980):

Daca stii modelul laptopului, afli si restul.

| Bogdan_Arhip_1980 explică (pentru dannyel86):

Va rog nu mai raspunde-ti daca nu stiti ce, eu vreau sa stiu cum gasesc specificatiile oricarui laptop pe site-ul Asus