| Florin0987654321alexandru a întrebat:

Buna ziua TPU.
Procesorul se poate arde? Am mai citit niste tutoriale si am inteles ca sansa sa se arda un procesor este 1 la 1000.
Multumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am peste 25 de ani de cand lucrez cu noile procesoare. Rar am auzit de asa ceva. Totusi se poate.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Da se arde daca se blocheaza ventilatoru de la praf sau este prea solicitat si nu are racire de ajuns

| vidiinho a răspuns:

Asa "din propie initiativa" nu se va arde, foarte greu. Poti insa sa-l arzi tu, ridicandu-i voltajul mult peste cat poate duce, sau dai disable la temperature protection... exista destule variante