| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor utilizatorilor TPU! Sa ma prezint : Sunt Andrei, am 21 de ani si sunt din Timisoara etc etc.Sa trecem la subiect:
Peste cateva saptamani o sa-mi iau un telefon nou.Am pus ochii pe Nokia C3.Imi place ca are o tastatura full qwerty, este un telefon ce are tot ce-mi trebuie.Problema e ca nu-mi prea place camera, e putin cam proasta pentru asteptarile mele.Am mai pus ochii pe un alt telefon Nokia 5230.Nu prea stiu ce e de capu' lui.As dori pareri despre aceste telefoane. Daca stiti altele, as dori sa mi le prezentati(specificatii si imagini). As vrea sa aiba urmatoarele:
-O camera care sa faca poze clare nu neaparat camera sa fie de 12 megapixeli dar sa faca poze bunicele
-Sa fie rezistent
-Bateria sa tina 5-7 zile
-As vrea qwerty sau butoane, dar nici touch nu se exclude(daca e ceva de capu' lui)
-Bugetul:400-500 lei(la abonament)
Multam si merci ca ati citit tot!

Răspuns Câştigător
| Faηta a răspuns:

Nokia C3... Are un coleg si iti spun eu ca e tare happy

La NOKIA nu conteaza camera. E de 2mpx, ok, dar e camera standard Nokia, care e la toate telefoanele si eu zic ca face poze prea bine happy

5230, daca zici ca sa fie rezistent, nu prea e... Adica e ca orice telefon touch, "finut", si daca ti-a cazut pe ceva dur s-a cam dereglat.

Eu zic sa iti iei Nokia 5130 XM, e mai putin de 400 lei FARA ABONAMENT!

La TelefonulTau, este 379 lei.

Ti-l recomand cu drag, am avut si eu da' din pacate l-am pierdut laughing

Imi iau si eu altu' peste cateva saptamani ca e ziua mea. Si imi iau TOT 5130 ca imi place prea mult love struck

Sper ca te-am ajutat! happy Si cred ca am scris destul laughing

8 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Eu zic sa iti iei c3...

| IancuSilviu a răspuns:

Iti recomand Samsung s5230 star. Poti baga cod de sunet ai camera de 3.2 mgpx touchu merge super bateria ma tine 1 saptamana si.
Jocuri poti lua la fel si aplicatii si filme happy sunt eu admin pe un sait si te ajut.

Nokia 5230 e modelul dela Nokia pentru Samsung laughing sunt cam la fel numai ca Nokia se aude mai incet decat samsungu star.
e bun si c3ul dar e cam caramida nu crezi? happy.

E alegerea ta dar iti recomand cu incredere Samsung star happy pretul e de 450 lei din cate vazusem.dar cred ca sa mai eftenit pela 400

BAFTA ASTEPT FUNDA

| RecycleBin a răspuns:

Uite un telefon cu tastaura qwerty sau cu tuch-screen nu va tine o saptamana, eu am un LG t310 si ma tine 4 zile, si nu il folosesc mai deloc.

| Zoet a răspuns:

Eu de vreo saptamana mi-am achizionat telefonul Samsung gt-s5560i si chiar sunt multumita de el.
Camera este de 5 mpx., are autofocus, blit. Are Wi-Fi :)
Este destul de rezistent la frig, apa, caldura. Iar bateria te tine in jur de 5 zile. Dar acum fiind nou, toata ziua umblu pe el si ma tine 2 zile. Trebuie sa recunosc ca il foiesc, nu-l las deloc. Acum depinde si de preferintele tale. Uite aici un site unde poti vedea caracteristicile telefonului :

http://www.compari.ro/......sului.html

| aleser18 a răspuns:

Nokia c3 Are Toate calitatile...conform cerintelor am vazut la varmiu si face niste poze EXCELENTE happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand Nokia x2, este subtire dar eu l-am scapat de cateva ori pe ciment si nici nu s-a zgariat, are camera de 5mb pixeli, bateria tine 4-5 zile, se aude foarte tare si clar si are multe optiuni de conectare yahoo, facebook.

| andrutza_3684 a răspuns:

Pai despre Nokia c3 pot sa iti sun ca e bun pozele sun OK. Eu am acest telefon si sunt foarte multumita de el.Pot sa iti recomant x6 da nu stiu cat costa la abonament

| esk9 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Nokia 5800 xpressmusic are camera de 3.2 dar... la intuneric face pozele super proaste (nu are reglator de lumina) dar la lumina le face exceptionale aproape ca la o camera de vreo 7.0. E rezistent l-am scapat de vreo 50 ori pe jos nu are nimic numai carcasa s-a zgariat! Are tastatura touch screen, iar touch scrrenul este sensibil, sensibil in sensul ca raspunde usor la atingeri. Apropo se aude foarte clar si tare (face parte din seria xpressmusic tongue) Bateria tine cam 5-6 zile din pacate. daca nu faci poze multe si nu vorbesti la telefon si alte aplicatii care necesita baterie happy Mai are si gps, dar trebuie instalat! Am dat pe el 900 ron acum 2 ani la liber deci la abonament cred ca e aprox 300 ron acum happy Sper ca te-am ajutat happy Funda?