| limbricu a întrebat:

Va rog cine poate sa ma ajute in problema urmatoare.
Am abonament voce cartela cu internet nelimitat,dar din cauza ca nu am semnal de date in zona,am cumparat o antena de semnal si un modem decodat in care am introdus cartela respectiva si a mers telefonul fix conectat la modem, a mers si internetul, dar acum nu mai merge internetul, doar telefonul.Ce trebuie sa fac pentru a merge internetul din nou? Trebuie facute ceva setari la modem, setarile care au fost facute cand a mers internetul, le-a facut cineva care este plecat din tara.VA MULTUMESC.

1 răspuns:
| Balalau95 a răspuns:

Cel mai probabil, da, de ex. la Gigi trebuie pus cuvantul internet la APN si parca la username

insa, poti sa dai telefon (ca tot iti merge) la aia de la care ai internetul si sa ii freci la melodie, cu "renunt sa mai platesc factura daca nu merge internetul"