| vasileion1996 a întrebat:

Va rog din suflet.

Dețin laptopul Asus x751lj și vreau sa înlocuiesc ssd-ul(are deja windous instalat in el):

Samsung ssd 840 EVO 120 gb, acest ssd se afla in pc-ul meu cu windous instalat pe el, vreau sa îl înlocuiesc cu HDD-ul din laptop și nu reușesc deloc.

In opțiunea ADVANCED îmi recunoaște ssd-ul, dar când vreau sa setez in BOOT PRIORITI nu îmi apare absolut nimic acolo, apare doar stik-ul de pe care încerc sa instalez windows-ul.

Iar dacă încerc sa bag windous pe HDD laptopului ma lasă sa instalez frumos și pana la capăt fără probleme.

Sfaturi ceva?

As vrea sa cumpar și eu un ssd, doar ca îmi e frica sa nu îl cumpar degeaba.

Ambele au interfața sata 3
Doresc ca pe viitor sa folosi ssd-ul.

2 răspunsuri:
| vasileion1996 explică:

Explica-mi te rog prin mesaj?

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru vasileion1996):

Nu prin mesaje
am astepta unul dupa altul prea mult si
am pierde prea mult timp
vrei o rezolvare rapida?
sau
vrei sa umplem mesageria