| Topciu_Elena_1954 a întrebat:

Buna ziua va rog sa-mi spuneti cum se instaleaza drivele la placa video din calculator? lasati ca raspuns un tutorial cu pasi va rog frumos

3 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Daca stii ce drivere ai la placa video este bine este simplu le instalezi direct ati cere restart dupa instalare daca nu exisata 2 posibilitati prima este sa scrii an start run dxdiag si te uiti an displey ati spune tot a 2 este slimdrivers tot un program til instalezi si vezi toate driverele pe care le are pc tau sper ca te-am ajutat bafta

| Cosminovici18 a răspuns:

Driverele le poti instala direct de pe CD daca il ai daca nu folosesti un program SlimDrivers pe care-l poti descarca de aici -> http://download.cnet.com/SlimDrivers-Free/3000-18513_4-75279940.html

| RedPoint a răspuns:

Daca ai luat calculatorul nou, ar fi trebuit sa primesti gratuit un cd\dvd cu toate driverele calculatorului iar daca nu il ai intra pe site-ul producatorului placii video si de acolo iti descarci free driverul si in caz ca nu stii ce placa video ai, descarca de pe net un program care arata configuratia calculatorului de exemplu http://www.aida64.com/ dar daca ai Windows 7 sau 8 se poate instala driverul din Windows Update.