| plasmaticus a întrebat:

Vreau sa-mi fac o drona (din acelea cu elice) folosind arduino.
Imi poate spune cineva de unde pot procura softul necesar pentru zbor, stabilitate? Si fireste vreau soft care este open source.
Multumesc

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ma indoiesc ca o sa gasesti persoane interesate de roboti si drone DIY pe acest forum, iti sugerez sa pui intrebarea pe Reddit.

| Dms a răspuns:

Daca doresti sa faci o drona cu arduinoo depinde softuri poti gasi daca folosesti esc cu motoare speciale etc si folosesti ca brain arduinoul eu am luat softuri pentru dronee fov am realizat o drona asemanatoare cu un arduio nano acum 2 ani spune-mi daca vrei sa folosesti esc da-mi un mesaj chiar daca nu te pot ajut cu o alta sugestie mai ieftina de drona cu arduino da-mi un mes aici sau contacteaza-ma la mailul victordamaschin2@gmail.com