| Georgiana_Andreea_1998_nfnG a întrebat:

Buna ziuaa! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat sau o parere? As vrea sa-mi scot un telefon pe abonament si nu prea stiu daca sunt la fel de bune ca si cum le-ai lua din magazin. Voi ce spuneti? Aveti telefoane luate pe abonament si sunt ok?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Telefoanele din abonament luate "pe abonament" pot avea doar urmatoarele dezavantaje, cu acent pe POT: pret, codare pe reateaua respectiva si bloatware.

| DanyDav a răspuns:

Sunt la fel calitativ, doar ca sunt codate pe reteaua respectiva, deci esti limitata sa-l folosesti doar pe acea retea.

| andreiminion a răspuns:

Sunt la fel ca calitate.Dar un defect poate sa fie codat pe reteaua respectiva (ex.telefon pe abonament de la digi=>posibil codat de digi)si o da ai niste aplicatii in plus de la furnizor preistalate.Alta diferenta nu poate fi...