| Andreeamaria555 a întrebat:

Bunaa. Nu mi mai merge incarcatorul la laptop. Am un Toshiba
azi l am deschis si am observat ca mai am doar 80%baterie. Eu mereu l am tinut in priza cu incarcatorul dar si cu bateria il el. Beculetul de la laptop cum ca se incarca este stins. Am scos bateria si nu se mai aprinde deloc. Am verificat conexiunile sunt in regula, dar tot nu merge. Ce credeti ca ar putea fi? Cum sa l rezolv si cat m ar costa?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cumperi un alt incarcator dar sa fie acelasi model. Pretul unui incarcator original este in jur de 150ron depinde de magazin.

| untu a răspuns:

Vedeti ledul de pe adaptorul incarcatorului este aprins cand este in functiune? Adica incarcatorul cand este conectat in priza? Daca nu este aprins inseamna ca s-a defectat (transformatorul s-a ars)! V-a trebui sa cumparati alt incarcator cu adaptor cu aceeasi marca si seria respectiva cu cea a incarcatorului defect! (Sa fie la fel).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mai incarca cu incarcatorul si nu porneste fara baterie dar cu incarcatorul conectat la priza si laptop, atunci schimba incarcatorul. Nu crezi ca incarcatorul ar fi vinovat? Incearca cu altul si daca merge, atunci incarcatorul tau nu mai este bun.

| floryn1993 a răspuns:

Scoate bateria / incarcator din priza lasa sa stea 5-10 min apoi le pui la loc vezi daca merge

| Degaj3 a răspuns:

Sa iti spun cum sta treaba, bateriile de laptop se uzeaza foarte repede de obicei 6 luni iar daca ai tinut si bateria si incarcatorul in continuu asta a facut ca durata bateriei sa se reduca si mai repede. Cu alte cuvinte când iei un laptop nu este recomandat sa tii bateria la incarcat in continuu ar trebui sa scoti bateria si sa stai doar cu incarcatorul nu are absolut nici o problema.
Am si eu laptop iar bateria are 2 ani si e la fel cum zici tu o bag degeaba ca nu arata ca se incarca iar daca scot incarcatorul se stinge imedat.
Solutie alta baterie.