| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Bunaaa. Am o problema. Sunt la bunici.Din intamplare, eram pe afara, iar eu imi uitasem codul telefonului. Am LG optimus l7. Am inteles ca trebuie sa intru in meniu RECOVERY pentru a sterge toate datele, tin sa spun ca nu aveam wi-fi`ul activat si telefonul imi cere contul google, cu care nu ma pot conecta fara net. Nu imi merge butonul ``home``, pe care ar trebui sa il tin apasat, atunci cand deschis telefonul, impreuna cu butonul pentru volum.
Nu stiu ce sa fac... mamei i.am spus, dar tatalui nu.Am telefonul de 1 luna.
*Funda.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Poate un hard reset sa te ajute:

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-l7-p700-hard-reset.html

Atentie poti pierde date.

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

P.S. hard reset e ca o revenire la setarile din fabrica

| frouzz a răspuns:

Dai la apel de urgenta si suna la *983*987# si se reseteaza telefonul. Bafta!