| 27ade27 a întrebat:

Bunaaa! Am primit de curand un Samsung Galaxy S, doar ca am o problema. Nu stiu cum sa pun poza la contacte, cand sun pe cineva sau cand ma suna cineva. Cand dau la poza pe Menu, More, Set as Contact icon imi apare No contacts si nu intelege de ce? Poate pentru ca am toate numerele pe sim? Cine stie sa-mi zica, va rog mult. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| frvtel a răspuns:

Da, aceea este problema.Ca sa poti aloca poza, melodie sau mai multe nr. la un contact, trebuie sa fie mutat in agenda telefonului.Atentie,mutat nu copiat, adica sa nu-l ai de doua ori si in tel. si pe cartela.Numai in tel.Bafta!

1 răspuns:
| leonardo a răspuns:

Buna. In primul rand muta contactele de pe sim in agenda telefonului. Apoi incearca sa faci invers - intra la contacte si cauta acolo optiunea de set picture. Ar trebui sa ti se deschida o fereastra de unde sa alegi poza, selectezi si gata.