| Vickyy a întrebat:

Bunaaa!
Am un laptop cu Windows XP, si are 2 useri... unul Admin,si altul User. Admin e parolat, iar user merge, dar e restrictionat...Cum fac sa resetez parola de la admin, avand in vedere ca n-o mai stiu?

4 răspunsuri:
| Vickyy explică:

Nu merge, am incercat fiecare varianta, care mi-ati propus-o!

| ゼロの a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Ktk9cQuIqBc&feature=related
Fa ca aici. Daca nu stii engleza fa cum iti zic:
Restartezi pc-ul> in timp ce porneste adica la imaginea aia neagra apasa F8>la imaginea care iti apare urci sus cu sagetile pana la "safe mode">cand ajungi la el apesi enter>iti va aparea mult scris la care nu trebuie sa apesi nimic(scrisul poate sa dureze mult timp pe ecran)>dupa ce dispare scrisul iti va apare imaginea normala de la windows in care sa selectezi in ce user sa intri, tu vei da pe admin>iti va apare o imagine cu un semn a-l exclamarii, la acel scris tu vei da pe "yes">te vei loga ca admin si ai terminat. Daca vrei sa resetezi parola:
Dupa ce ai facut cum ti-am zis mai sus urmeaza sa dai click stanga pe start>control panel>User Accounts>apesi pe admin>change password>remove password> confirmi ca ai renuntat la parola si dai restart la pc si ai terminat. Sper ca te-am ajutat.

| SuicideSilence a răspuns:

Intrii in safe mode si faci de acolo alt cont de administrator. ( pentru a intra trebuie sa apesi tasta f8 atunci cand porneste pc-ul)