| Bo9dY a întrebat:

Bunaziua.
Am un router TP-LINK TL-WR1043ND si as dori sa stiu daca pot detasa o antena si cu ajutorul unui cablu sa conduc antena in curte pentru a avea un semnal mai bun?
Multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa faci asta?
Poti face un reflector din carton plus folie de gatit, iar apoi directionezi semnalul unde ai nevoie.

| Bo9dY explică (pentru anonim_4396):

Pai treaba e ca mie mi-ar trebui prin toata curtea semnal deoarece am o terasa mare...

| Bo9dY explică (pentru anonim_4396):

Pai treaba e ca mie mi-ar trebui prin toata curtea semnal deoarece am o terasa mare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bo9dY):

Trage un fir coaxial si cu o antena, apoi imi zici daca ai pierderi pe retea.
http://www.wifimarket.ro/detalii-produs-157-LMR200_coaxial_cable.html
Cati metri de cablu ai nevoie pana afara?

| Roxin a răspuns:

Salut!
Exista antene speciale pentru semnal Wi-Fi. Eu am folosit o perioada ceva de la Edimax, cu cablu de 15m. Ma ajuta foarte mult, era simplu de folosit. Doar conectat la USB, instalat...si prelua semnalul de la distanta necesara.