| NooneASK a întrebat:

Bunaziua TPU!
Am achizitionat in urma cu doua luni un procesor Intel i3 6100 o placa de baza gigabyte h110m-s2h si 8 gb rami ddr4 si am mers pe placa integrata si cu hard diskul si sursa care le aveam de la pc-ul meu vechi am jucat cam 2 luni.Azi am fost de am achizitionat o placa video gtx 1050 ti 4 gb windforce o carcasa segotep halo, o sursa njoy titan 500 w si un hard de 1 t segate baracuda, dar cand am terminat de montat si am vrut sa il aprind nu a dat nici un semn de viata.Am mai avut problema aceasta in urma cu 3 zile cand pc-ul meu nu a vrut sa se aprinda dar dupa ce am schimbat cablul de alimentare sursa a mers dar acum nu stiu ce sa fac ca totul e nou si nu as vrea sa stric ceva din greseala
p.s. sursa am probato si merge perfect si cand il bag in priza se aprinde tastatura si mausul dar nu trimite butonul nici un inpuls sa il porneasca dar nu e nici din buton ca am probat cu carcasa veche
Dau funda

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate o fii de la sursa. incearca cu alta sursa. sau un alt windows.

dai un restart si apasa pe delete si vezi daca intra in bios. acele setari de bios. etc

| NooneASK explică (pentru octav005):

Am spus ca nu da niciun semn ca sar aprinde cu ar putea fi de la windows si cu vrei sa intru in bios?
Si nu e din sursa deoarece am probato si merge perfect

| octav005 a răspuns (pentru NooneASK):

Atunci este posibil cablul de la pc si monitor sa aiba vreun pin rupt. incearca cu un alt cablu