| bbogdann a întrebat:

Bune TPU, pana azi, mouse-ul mergea perfect, cand, deodata incepe sa dea singur scroll la pagini... Am dat restart la pc, aceeasi problema, am reinstalat driverele, si la fel... Daca aveti vreo idee raspundeti-mi!

Multumesc anticipat, bineinteles dau si FUNDA big grin

P.S.: Mentionez ca am incercat si cu alt mouse, si tot face probleme!

Răspuns Câştigător
| Blonyx a răspuns:

Buna! Ai vreun antivirus? Daca da,ai activata protectia firewall? Daca nu ai,iti recomand eset smart security,e cel mai bun. Daca ai internet prin cablu,nu prin router,e posibil ca vreun hacker sa-ti fi furat adresa ip de la internet si sa fi intrat in baza de date (asta cu siguranta,daca nu ai parola la calculator) si sa-ti umble prin fisiere. Ai grija, adresele de e-mail iti sunt in pericol, la fel si informatiile din windows, precum si parolele. Iti recomand sa vorbesti cu cineva specializat in acest domeniu, care poate sa descopere hackerul si sa-l denunte. Sper ca te-am ajutat big grin
:3

2 răspunsuri:
| Miitzuu a răspuns:

Nu e problema hardware. E un virus

| Adriano69 a răspuns:

Salut! Sunt foarte sigur ca ai luat un virus, sau cineva ti la expediat laughing Daca nu ai un antivirus, incearca sa iti descarci unul si sa-i dai o scanare. Daca nu merge nici asa, incearca cu programul "Malwarebytes", iar daca nici asa nu merge, cauta solutii online. Sper sa te descurci! Mult succes! happy