| JusTPauL a întrebat:

Ca sa conectez 6 placi video la o placa de baza am nevoie si de ceva molex, pe langa cele 6 riser?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doua placi video poti, dar mai multe este un procedeu foarte complicat si foarte costisitor. Numai investitia lunara in energie poate ajunge si la 6.000 lei.
Uite un slot suplimentar pe aici: http://bit.ly/2DeCDeD Iti mai trebuie si o sursa sau mai multe care sa alimenteze placile video. Nu stiu cate sloturi PCI-e ai pe placa de baza!

| JusTPauL explică (pentru Salontanul):

Acela e un riser.
Nu conteaza curentul si investitia.
Da-mi doar detalii despre cum fac sa pun 6 placi.
Am vazut ca unii pun pe placa de baza cu 6pc express si 8 placi video...folosesc ceva mufe molex si conecteaza doua placi intre.