| mosstoss a întrebat:

Ca sa imi mearga calculatorul mai bine trebuie sa ii formatez toate partitiile sau pot doar C-ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te referi la faptul ca ai multe erori pe Pc si lucreaza mai greoi, probabil chiar virusi care nu ii poti detecta. Iti recomand sa iti reinstalezi windowsu formatand ambele partiti. Insa nu UITA sa iti copiezi tot ce ai nevoie ca dupa aceea nu o sa mai ai sanse sa recuperezi. Succes si mare atentie.

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ca sa iti functioneze mai bine, depinde la ce te referi. Poate ai nevoie de memorie, poate trebuie sa reinstalezi sistemul de operare ....detaliaza, te rog.

| dalea a răspuns:

Depinde de multi factori buna functionare a PC-ului dar daca vrei sa il formatezi complet(lucru care este indicat cateodata) trebuie sa iti salvezi datele importante pe care le ai, dar trebuie sa ai grija la virusi.

| dinusinziana a răspuns:

Salveaza documentele importante si formateaza toate partitiile. eventual poti adauga si niste memorie RAM pentru a se misca mai bine.winking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand formatezi hard-diskul iti repartitionezi si o sa iti mearaga mai bine, de preferat ar fi sa formatezi sub extensia NFTS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, degeaba formatezi hardu sau partitia C:\ ca sa iti mearga mai bine trebuie sa faci un upgrade adica mai pui o memorie ram un procesor o placa video sau schimbi chiar tot calculatoru. Incearca Ccleaner curata sistemu de operare de toate chestiile urate erori s. a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule poti sa formatezi decat c-ul daca vrei dar depinde de problema p care o ai la pc asa ca formateaza tot e sfatul meu...

| bladee a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti verifici BIOS!(mai multe detalii afli pe http://www.arenait.net/2005/12/06/cateva-detalii-despre-bios.html)... cel mai bine ar fi sa vorbesti cu cineva mai specializat in repararea calculatoarelor si imbunatatirea acestora(stie ce sa-i faca la Pc ca sa mearga bine)

| nexteagle a răspuns:

Formateaza tot hdd si mai pune ceva memorie.