| Diva_1037 a întrebat:

Ca sa instalez un windows nou trebuie sa il dezinstalez pe cel vechi?

8 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ai minim 2 partitii pe hard disk. Una pe care sa instalezi toate programele si alta unde sa iti salvezi toate datele de care ai nevoie. Pentru a instala windows din nou iti recomand sa formatezi partitia unde este instalat. Windows-ul nu se "dezinstaleaza" ci se formateaza partitia unde a fost instalat. Daca nu ai facut asta niciodata, ar fi bine sa ai un amic priceput pe langa tine cand o vei face. Atentie, sa ai CD cu driverele de la placa de baza si pentru placa de retea!

Răspuns utilizator avertizat
| Fan7a a răspuns:

Nu neaparat dar e recomandat sa il stergi (formatezi) pentru ca niciodata nu sti daca se mai ascunde pe acolo un virusel mic... care in 2 zile iti umple iarasi tot hardul. Fa ce zic eu! Formateazati tot si refa Spatiile... Sau daca nu sti cum cheama un specialist si spune-i sa iti faca ce ti-am zis eu

| Christa a răspuns:

Daca chiar vrei reformateaza'l, dar nu e neaparat sa'l dezinstalezi happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| marioxxl11_5374 a răspuns:

Bootezi cd-ul apoi formatezi partitiile si automat se sterga cel vechi.

| FlorinEX_7651 a răspuns:

Da, daca nu vrei sa ai 2 windows-uri