| Callliope a întrebat:

Ca sa schimb cartela din micro-sim in nano-sim, eu avand abonament, trebuie sa merg la un Vodafone ( adica la ce am eu abonament) si sa le spun simplu sa-mi schimbe cartela? Vor avea nevoie de niste informatii etc...? deoarece abonamentul nu este pe numele meu, presupun ca va trebui sa merg cu cel care are numele in contract nu? Voi plati vreo taxa?

Răspuns Câştigător
| paulmicutz a răspuns:

De platit nu platesti nici o taxa si ei sunt obligati sa-ti dea o cartela. Iti dau una normala si te duci tu la un gsm sau la un service si ti-o fac micro sau nano cum doresti.

| Callliope explică (pentru paulmicutz):

Am scris gresit in intrebare ca am micro sim, de fapt am SIM normal, cartela care merge la toate telefoanele mai vechi... si sunt curios, as putea sa pastrez cartela care o am, si sa imi dea ei un nano sim? Deoarece mai schimb telefoanele si as avea nevoie de ambele.

| paulmicutz a răspuns (pentru Callliope):

Ti-am spus ei iti dau una normala iar tu te duci la un gsm sau undeva unde se ocupa cu telefoane si o sa ti-o faca nano. Ti-am spus nu te costa nimic.