| 01Tedy01 a întrebat:

Calculatorul imi ia freez cand incerc sa rulez rami in dual channel mode, dupa un hard restart se schimba in single channel mode si din 8gb ram imi foloseste doar 4 mentionez ca am incercat sa folisesc cate un stick ram in fiecare slot ambele placute merg,doar ca nu merg in dual channel, ddr3 1600mhz frectventa 9-9-9-24

4 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Foarte probabil nu iti suporta placa de baza dual channel, si apar erori...

| 01Tedy01 explică (pentru DoctorWh0):

Asrock a68M-itx placa de baza, suporta dual channel pentru ca am mai rulat dual channel pe ea doar ca am schimbat placutele ram(mi-am luat alt kit)

| DoctorWh0 a răspuns (pentru 01Tedy01):

Atunci foarte foarte probabil placutele nu sunt dual channel... sau una este si alta nu

| 01Tedy01 explică (pentru DoctorWh0):

E un kit 2x4gb Kingston 9905584-017. A00LF