| sweetys a întrebat:

Calculatorul meu a luat-o razna. Totul a inceput acum doua zile cand l-am aprins iar ecranul s-a facut albastru cu dungi, l-am scos din priza si am incercat sa-l aprind iar. S-a aprins dupa ce s-a restartat de doua ori. Ieri cand l-am aprins se restarta intr-una si l-am stins si am curatat unitatea de praf, dar degeaba. Azi s-a restartat intr-una si a trebuit sa-l sting de cateva ori ca sa se aprinda normal. Ce ar putea sa aiba, in afara de faptul ca cere altul, il am din 2006. FUNDA

1 răspuns:
| AndreiWolfenstein a răspuns:

Incearca sa ceri de la un prieten un cd cu windows xp sau ori de care...doar sa nu fie rabla caci nu iti merge windows7, deci cere un cd cu windows si incearca sa dai pe del de multe ori si iti apare un tabel albastru cu componentele computerului tau, si de acolo introdu cd-ul in el si incearca sa instalezi iti va merge sigur. Funda?