| christian90 a întrebat:

Calculatorul meu are o placa de baza fujitsu Siemens A26361-D1961 cu procesor Intel celeron 330(2.66 ghz single core) socket 775.Am incercat sa-l inlocuiesc cu un Intel E5200(2.50 ghz dual core) acelasi socket dar cand conectez unitatea la curent imi porneste imediat dar nu afiseaza nimic pe monitor.Este posibil sa nu il recunoasca placa de baza sau e biosul de vina?

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Placa de baza s-ar putea sa aiba nevoie de update de bios.

| Ironwin a răspuns:

Din ce am gasit placa ta de baza suporta doar single core si nici pe alea toate. Daca cu vechiul procesor porneste este sigur de la placa de baza. Uite un link cu procesoarele suportate de placa ta :
Pagina 15
ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboard-oem-sales/services/Compatibility_CPU_x_Board/Compatibility_CPUxBoard.pdf

| christian90 explică (pentru Ironwin):

Mda pare ca placa de baza nu suporta alt tip de procesor.
Mersi de raspuns.