| untu a întrebat:

Calculatorul meu merge si lucreaza incet sau foarte incet! ce trebuie sa fac ca sa creasca performanta calculatorului si sa mareasca viteza internetului si calculatorul sa raspunda si sa lucreze repede? Exista un program de reparare si remediere a calculatorului? Mie teama sa nu se defecteze si vreau sa evit defectiunea! Rog seriozitate!

9 răspunsuri:
| Razor4free a răspuns:

Schimba-l...

| fear1234567 a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci daca este mai vechi..decat sa ii schimbi din piese!

| R0cklash a răspuns:

Calculatorul tau probabil are un windows care nu a mai fost schimbat de ceva timp si s-au adunat erori, memory-dumps etc. Poti sa descarci CCleaner si sa dai o curatare cu el, sau mai simplu as zice, sa formatezi sistemul de operare prezent si sa instalezi altul nou. In caz ca problemele persista dupa formatare, te confrunti cu o defectiune hardware pe care nu o pot rezolva prin mesaje aici.

| asddss a răspuns:

Trebuie sa stergi fisierele care nu iti trebuie happy

| florin101 a răspuns:

Poi poti chema un speci aalist., dar asta se intimpla daca nu ai schimbat windosul de mult.Dar de la multe descarcar windosul se ca lasa performanta.

| Vio11 a răspuns:

In primul si in primul rand, conteaza ce windows ai.
Raspunde-mi la intrebare ca sa pot continua.

| untu explică (pentru Vio11):

Am un windows 7 home premium, iar laptopul meu are 1 an si o luna!

| Vio11 a răspuns (pentru untu):

Aha,eu am windows 7 si merge ca uns, poate e de la virusi sau ai melte foldere pe desctop.

| Adrian_Pop_1992 a răspuns:

PAI inceraca sa stergi fisierele ne folositoare sa ramana cat mai multa memorie