| anonim_4396 a întrebat:

Calculatorul meu se inchide fara sa ii fac nimic si se blocheaza
mouse-ul. Din ce cauza?

2 răspunsuri:
| adi a răspuns:

E foarte posibil sa fie din cauza RAMului.

| thizizme a răspuns:

Se inchide sau se restarteaza?
Daca se inchide: vezi ca unele programe au o optiune "Turn Off computer after/when..." Dezactiveaza tot ce tine de asta. Vezi la Power Options. Intra in BIOS (apesi Delete cand deschizi calculatorul) si da Load Default Settings.
Daca e restart: vezi sa nu ai probleme cu curentul. Nu e BSOD? Du-te in My Computer -> Properites -> Advanced -> Startup and Recovery ->click pe Settings -> debifeaza Automatically Restart -> ok. La urmatoarul restart, daca iti apare un ecran cu fundal albastru ai BSOD si probabil ai probleme hardware.