| marina20 a întrebat:

Calculatorul nu imi citeste camera de filmat Panasonic nv gs90. Am cablu de date pentru ea, cand o conectez se aude un sunet(sunetul pe care il scoate calculatorul cand recunoaste ceva), insa nu imi apare nimic. De ce?

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Dacă este cablu micro USB nu ai nevoie de soft adițional, funcționează direct când îl conectezi la PC în port-ul USB. Verificăți porturile USB, verifică-ți driverele porturilor USB și updatează-le din Device Manager.

| latoaia a răspuns:

Ai nevoie de un driver pentru camera happy gaseti pe net. scrii modelul la camera si descarci un driver pentru ea. simplu.winking

| Haku_Lé_1987 a răspuns:

Http://www.panasonic.com/global/support.html, Cauti modelul si descarca software-ul pentru modelul tau si nu ar mai trebui sa ai probleme.