| ed23tm a întrebat:

Calculatorul trebuie curatat de praf?
Ca am vazut ca sunt uni care nu siau curatat calculatorul deloc, si chiar cu tota mizeria calculatorul ia mai tinut inca 3-4 ani.
Daca desfac carcasa ca sa il curat pierd garantia.
Chiar te poate tine multi ani Pc`ul si daca nul cureti deloc?

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ideal ar fi sa il duci la aia de la care l-ai cumparat, sa dai un ban si sa ti-l curete, asta doar daca simti tu ca nu merge bine. Altfel nu conteaza acel praf, daca e sa se strice ceva din cauza lui doar e in garantie.

| Zenithf a răspuns:

Este mai bine sa-l cureti, eu am avut eroare blue-screen din cauza ca coolerul de la procesor era colmatat de praf. Dar, pentru ca este inca in garantie, du-l la firma de unde l-ai cumparat, sau vb mai intai cu ei la telefon sa le spui problema si vezi daca operatia asta de curatare intra in garantie. Le dai un suc daca nu. big grin

| mihaibrasov a răspuns:

Garantie n-ai decat 2-3 ani. Dup-aia poti sa il desfaci sa il cureti de praf toata ziua...

| Andreiuk_9260 a răspuns:

Hai ba lasa-ma laughingE asa greu sa scoti o carcasa happy. Nici macar nu au cum sa isi dea seama. Scoti tot din el, scoti bucata aia de carcasa si bagi aspiratorul in el fara sa atingi nimic. Pui aia la loc si asta e.
Depinde ce coolere ai. De stricat nu se strica de la asta. Doar daca e plin de praf... Dar daca ai coolere bune tine si 8 ani laughing

| Laura_2393 a răspuns:

Daca ai garantie sa nu faci prostia sa il desfaci. Nu se intampla nimic daca nu il cureti 3, 4, 5 ani cat ai tu garantia. Daca ti se strica ceva si ai umblat la el ai sa te zgari pe ochi caci aia de la garantie nici nu te mai baga in seama. Dupa ce trece garantia poti sa il desfati si sa il cureti. Daca vrei sa il cureti neaprat intoarcel cu partea de ventilatie in jos si scutural putin o sa cada si asa ceva praf dar nu te pune sa rupi sigilile daca nu vrei sa ramai fara garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme online DVD RIP , streaming foarte bun , va asteptam pe http://doarfilmeonline.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...eu l-am curatat pe al meu.este bine sa il cureti, recomand asta...